Haber

Meral Danış Beştaş: AKP, kadınların yaşam hakkını yaşamaları için müzakere konusu haline getirdi

HDP Küme Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, Refah Partisi ve HÜDAPAR’ın da katıldığı Cumhur İttifakı’nda yer alan partilerin 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a yönelik yaklaşımlarına Genel Kurul’da tepki gösterdi. Meclisin.

Beştaş, AK Parti’nin kadının bekasını ve gücünü korumak için kadının yaşama hakkını müzakere konusu yaptığını belirterek, “Kadının şiddete uğramama hakkı, özgür ve özgür yaşama hakkı” ifadelerini kullandı. eşit bireyleri pazarlık içine sokar”.

Beştaş dedi ki:

“AKP, kadınların yaşama hakkını korumak ve varlığını sürdürmek için iktidarını korumak adına müzakere konusu haline getirdi. Kadınların şiddete uğramama, özgür ve eşit bireyler olarak yaşama hakkını pazarlık konusu yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi’ndeki kadınların en başta buna isyan etmesi gerekiyor.6284’ü düzenlemek, süresiz nafaka hakkını tartışmak ne demek?

14 Mayıs’ta Türkiye’de milyonlarca kadın bu ittifaka kırmızı kart gösterecek. Bu ittifakın geçmesine izin vermeyeceğiz. AKP ve MHP iktidarı ittifaklarıyla Türkiye’yi yüzlerce yıl geriye götürmeyi, kadının yaşam hakkını gasp etmeyi, kadını şiddetten korumayı öngören maddeyi bile gündeme getirdi. Kadınlar bu ittifaka mutlaka kırmızı kart gösterecek, hayır diyecek ve biz kadınlar bu gücü yıkacağız. Onların saltanatına son vereceğiz.” (HABER MERKEZİ)

atkaracalarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu